JARNÍ KVĚTINOVÉ KORZO II.

Číslo programu: LMJUYH

Informace

To nejlepší z Holandska poznáte při poznávacím zájezdu do této atraktivní země. Čekají vás rozkvetlé parky, větrné mlýny, zvonkohry, zajímavé skanzeny a pozoruhodná holandská města. Seznámíte se s výrobou dřeváků a navštívíte výrobnu sýrů. Květinové korzo patří k tomu nejkrásnějšímu a nejvoňavějšímu, co můžete v Holandsku spatřit a zažít. Turistická sezona začíná právě v Holandsku.

Ubytování: 2x kemp Uitdam vzdálený asi 30 km severně od Amsterodamu, čtyřlůžkové chatky, sociální zařízení společné (sprchy jsou na žeton). Možnost ohřevu vlastních jídel (vlastní nádobí). Možnost objednávky sterilovaných jídel dne nabídky na našem webu.
Stravování: vlastní / snídaně / polopenze.
Cena zahrnuje
doprava 2x ubytováni
průvodce stravování dle dohody
Fakultativně
vstupné do objektů
cestovní pojištěni

 

Program

1. den (čt): odjezd v odpoledních hodinách. Noční přesun.

2. den (pá): AALSMEER – největší květinová burza. VOLENDAM – rybářská vesnice se starobylým centrem čítajícím mnoho malých rybářských domků. ALIDA HOEVE – na rodinné sýrové farmě ze 17. století se seznámíte s tradiční výrobou sýrů Edam a Gouda. Možnost ochutnávky i zakoupení sýrů. EDAM – staré město, kanály, mosty. MARKEN – původně ostrov v Zuiderzee s rybářskou vesnicí, obyvatelé stále ještě nosí dobové kroje.

3. den (so): JARNÍ KVĚTINOVÉ KORZO – květinový průvod. Jedná se o průvod alegorických vozů z tisíců řezaných květů. Toto korzo patří k tomu nejkrásnějšímu a nejvoňavějšímu, co můžete v Holandsku spatřit a zažít. KEUKENHOF – největší světová květinová zahrada tulipánů, narcisů, hyacintů a dalších květin, stromů, rybníčků a fontán. NAARDEN – kostelík valonské církve, muzeum J. A. Komenského.

4. den (ne): ZAANSE SCHANS – obydlený skanzen, přístupný mlýn s bohatou expozicí, manufaktura na výrobu sýrů a dřeváků. AMSTERDAM – korunovační a největší město Holandska. Malebné město na řece Amstel proslulé kanály, galeriemi s obrazy nejslavnějších mistrů a kosmopolitní atmosférou. Je jednou z nejnavštěvovanějších evropských metropolí. Možnost projížďky na vyhlídkové lodi po grachtech, exkurze do brusírny diamantů, prohlídka Říšského muzea. Ve večerních hodinách odjezd, noční přesun.

5. den (po): návrat v dopoledních hodinách.

Možnost prodloužit o jeden den: DEN HAAG – sídlo holandské vlády, Mírový palác, Binnenhof. MADURODAM – miniaturní Holandsko. Makety jednotlivých památek jsou v měřítku 1 : 25, hodně částí je pohyblivých. SCHEVENINGEN – světoznámé přímořské letovisko.

Mapa

Předběžná cena:5 500