GRAND TOUR ZAKARPATSKOU UKRAJINOU

Číslo programu: UKP03
8 dní
Kategorie:

Informace

 

 

Ubytování: hostely nebo hotely po trase.
Stravování: polopenze.
Cena zahrnuje
doprava 5x ubytováni
průvodce 5x polopenze
Fakultativně

 

Program

1. den: odjezd v pozdních večerních hodinách. Noční přejezd přes Slovensko na Ukrajinu.

2. den: v ranních hodinách dorazíme k hranicím s Ukrajinou a projdeme pasovou kontrolou. UŽHOROD – regionální centrum u hranic se Slovenskem. Ve městě je stále ještě možné vidět pozůstatky z dob Československa. Možnost prohlídky části města s průvodcem z Krajanského spolku Klubu T. G. Masaryka v Užhorodě. Při prohlídce města zavítáme i do skanzenu věnovaném životu v zakarpatské vesničce. Určitě zbude čas na osobní volno a nákup místních potravin. PALANOK– známý hrad na vyvýšeném kopci nad městem Mukačevo. Na hradě ze 13. století můžete najít muzejní expozice, které si můžeme projít. Z teras a bašt budete mít daleké výhledy. Poté přejedeme na ubytování ve městě Mukačevo.

3. den: MUKAČEVO – projdeme si druhé největší město Zakarpatské Ukrajiny a dojdeme ke Klášteru svatého Mikuláše. V centru je i zajímavé nábřeží řeky Latorica, městská radnice s centrem či dokonce typická ukrajinská tržnice. Odpoledne budeme pokračovat dál do hor. CHUST – na kopci nad městem se tyčí zřícenina hradu. Přejezd na ubytování v Rachově.

5. den: tento nebo následující den (podle počasí) podnikneme výlet po zajímavých místech okolo města Rachov. RACHOV – populární rekreační středisko. JASIŇA– za doby Československa zde byla poslední rychlíková stanice. Dnes zde můžeme obdivovat dřevěný kostelík . TRUFANEC – zajímavý vodopád.

6. den: HOVERLA – pomocí speciálního nákladního automobilu (gruzavik) se vydáme na nejvyšší horu Ukrajiny s výškou 2061 m n. m. Gruzavik dojede pod vrchol a kousek dojdeme pěšky. Poté zastavíme na pěkných místech a užijeme si nejvyšší ukrajinské pohoří.

7. den: KOLOČAVA – zprvu nenápadná ukrajinská vesnička je doslova magnetem pro české milovníky literatury. Právě v této vesničce žila postava loupežníka Nikola Šuhaje. Půjdeme na prohlídku místního kostelíků s hroby českých četníků s místním průvodcem. Můžeme také navštívit zdejší skanzen s úzkokolejkou. SINĚVIRSKÉ JEZERO – kouzelné jezero je ukryté v horách Siněvirského národního parku. Jezero si můžeme v klidu obejít.

8. den: LVOV – celodenní prohlídka významného ukrajinského města. Ve Lvově se nachází mnoho zajímavých staveb i důležitých institucí. Ve večerních hodinách odjezd.

9. den: návrat v ranních nebo dopoledních hodinách zpět k budově školy.

Mapa

Předběžná cena:9 800 

    Cena je pouze orientační. Závaznou nabídku Vám sdělíme na dotaz. Cena se vždy liší především podle velikosti skupiny, úrovně stravy a poloze nástupního místa.